Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma PocketBook pochopila potenciálneho kupca čítačiek elektronických kníh a tak prišla na trh s jednoduchým modelom so základnými funkciami. PocketBook Basic 2 (614) je vybavený šesťpalcovým E-Ink displejom s rozlíšením 800 x 600 obrazových bodov, ktorý je bez podsvietenia a dotykových funkcií. Displej používa technológiu elektronického atramentu E-Ink Pearl, vďaka ktorému je čítanie veľmi podobné čítaniu tlačenej knihy. Čítanie je tak prirodzenejšie a nenamáha oči ako napríklad čítanie z tabletu.

PocketBook Basic 2 je dodávaný v tenkej laminovanej kartónovej krabici, vnútri ktorej nájdete iba zariadenie, USB kábel a sprievodnú dokumentáciu. Nabíjačka nie je súčasťou balenia. K dispozícii je v dvoch variantoch: biela a šedá.

 

Zariadenie má tri zo štyroch bočných stien bez akýchkoľvek funkčných prvkov a všetky „funkcie“ sú umiestnené na dolnej strane. Tu nájdete konektor micro-USB, slot pre pamäťové karty microSD a tlačidlo zapínania.

Model PocketBook Basic 2 má 1 GHz procesor a 256 MB RAM. Pre uloženie kníh má k dispozícii 4 GB vstavanej pamäte. Zariadenie sa dá rozšíriť až o 32 GB MicroSD pamäťovú kartu. Kapacita batérie je 1300 mAh, čo je o tretinu viac než jeho predchodca. Podľa výrobcu pri plne nabitej batérie môže čitateľ pracovať asi mesiac.

S čítačkou sa dokážete pohodlne pripojiť k WiFi a tak si môžete jednoducho aktualizovať firmware, surfovať po internete alebo sťahovať knihy. K výbave patrí aj fotoalbum, kalkulačka, slovník, kalendár, hodiny a niekoľko hier.

Menu nastavenia vyvoláte stlačením stredného tlačidla „OK“, kde nájdete všetky typické položky, vrátane hľadaných slov v angličtine, záložky, prejdenie na požadovanú stránku, obsah, zmena orientácie obrazovky (štyri možnosti), poznámky, nastavenie displeja a slovníky.

Čítačka podporuje množstvo formátov elektronických kníh, okrem nich aj najrozšírenejší formát ePub a PDF. Zoznam podporovaných formátov: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Ak chcete čítať knihu v jednom z týchto formátoch, tak stačí knihu nahrať do čítačky a môžete začať čítať. Knihy nemusíte nijako konvertovať. Pri PDF dokáže čítačka zväčšiť text tak, aby písmo nešlo mimo obrazovku a tak nie je potrebné posúvať text po stranách.

Recommend0 recommendations