Sorry, this entry is only available in Slovak and Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Vždy bol problém s tým, že nikdy nebol jednotný formát elektronických kníh a tak sa vám ľahko môže stať, že vaša zakúpená kniha je vo formáte, v ktorom si ju vo vašej čítačke neprečítate a tak budete nútený zmeniť formát vašej elektronickej knihy. 

Calibre je bezplatný program, ktorý môžete využívať ako nástroj na prekonvertovanie kníh do iných formátov. Calibre podporuje množstvo formátov (vrátane MOBI a EPUB formátov). Väčšinu formátov eknihy je možné upraviť, napríklad zmenu písma alebo jeho veľkosť.

Predtým, ako chceme previesť e-knihu do iného formátu, musíte ju najprv importovať do programu Calibre pomocou tlačidla pridať knihy.

Kliknite na knihu, ktorú chcete previesť do iného formátu. Potom kliknite na tlačidlo konvertovať knihy a následne sa vám otvorí nové okno s možnosťou nastavenia prevodu knihy. Skontrolujete údaje o autorovi, názov knihy, vydavateľa, značky knihy a jej popis. Ak chcete zmeniť obálku knihy, prípadne žiadnu nemá, tak ju môžete zmeniť pomocou tlačidla zmeniť obálku.

V ľavom hornom rohu vidíte vstupný formát knihy, v ktorom je kniha uložená a z ktorého idete knihu konvertovať. V pravom hornom rohu vidíte výstupný formát knihy, v ktorom sa uloží po prevode. Prevod začne kliknutím na tlačidlo OK, ktoré je vpravo dole.

Odporučiť0 recommendations