Značka
2 odpovede, 3 hlasy Naposledy aktualizované používateľom Peter pred 9 years, 11 months
 • eKnizky BLOG
  Keymaster
  @admin-2
  #2254

  Tvrdé alebo hard DRM je forma ochrany, ktorá si vyžaduje pre svoje fungovanie autorizáciu užívateľa a jeho čítacieho zariadenia. Pre autorizáciu je nevyhnutné dodatočné inštalovanie softvéru a tým sa kupovanie kníh stáva zložitejším. Nie vždy stačí len registrácia u predajcu kníh, ale aj  autorizácia softvéru a čítacieho zariadenia. Pri tvrdom DRM je každá kniha viazaná na konkrétne zariadenie a tak nie každú knihu, ktorú si tak zakúpite, môže čítať napríklad vaša žena, rodič alebo priateľ. Ďalším problémom tvrdého DRM je kompatibilita. Nie je možné napríklad knihu vo formáte epub s Adobe DRM čítať na čítačkách Kindle.
  Predstavte si, že si kúpite knihu, ktorá má takú ochranu ako bankovka a nedá sa na žiadnom kopírovacom stroji vyhotoviť kópia a môžete ju otvoriť len niekoľkokrát napriek tomu, že si ju kúpite. Môžete ju čítať len obmedzený počet dní, môžu ju čítať napríklad len šiesti ľudia na šiestich miestach, nemôžete ju požičiavať a ani nikomu ďalej predať.
  Viac: http://blog.eknizky.sk/2011/09/drm-ochrana-alebo-prezitok-zijuci-na.html
   
  Aký je váš názor na DRM???

  eKnizky BLOG
  Keymaster
  @admin-2
  #33902

  DRM je uplna blbost, ktora len obmedzuje a nechapem, kto si moze kupovat wooky, kde mate len pristup ku kniham a realne su vobec neni vase aj ked za ne zaplatite

  Peter
  Člen
  @Peter3
  #35917

  Ktory blbec ma rad DRM?? Je to chore aj toto http://www.root.cz/clanky/drm-se-stalo-soucasti-standardu-html-5-1/

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.