Kobo Libra 2

(Hodnocení: 3)

Veľkosť displeja: 7″ dotykový displej
Rozlíšenie displeja: 1680 × 1264
Hmotnosť: 215 g
Rozmery: 144.6 x 161.6 x 9 mm
Procesor: 1GHZ
Operačná pamäť: 512 MB
Pamäť: 32 GB
Pamäťová karta: Nie
Podsvietenie: Áno
Podporované formáty: EPUB, EPUB3, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RTF, CBZ, CBR
Pripojenie: Wi-Fi, USB-C, Bluetooth
Iné: Žiadna reklama, žiadne prerušenia, vodotesná do 60 minút do 2 metrov vody

Kategorie: Štítek:

3 recenze Kobo Libra 2

 1. Demo

  Na čítanie kníh dokonalá čítačka. Super veľkosť, veľmi dobre sa drží v ruke. Displej dokonalý aj rozlíšenie. 32gb dosť na všetky knihy. Sklamanie sú iba audioknihy, ktoré si musíte kúpiť iba v kobo obchode, ale na druhú stranu ak čítačku porovnáte s kindle oasis, ktorá je o dosť drahšia tak toto je toto určite lepšia voľba.

 2. Gab

  Druhá čítačka po tom čo som kúpil PockeBook Eram takže budem trochu porovnávať.

  PocketBook Era
  Era je kvalitná čítačka, ale vadila mi ergonómia. Hmotnosť, ťažisko, spodná hrana, ktorá sa mi zarývala do dlane, v kombinácií s tenkým prevedním mali za príčinu nepríjemný úchop.
  Mimo toho výborná čítačka do kt. som jednoducho pridal KOreader skopírovaním, ktorý používam.
  Páčil sa mi aj displej, kt. pri teplom nastavení bol ladený skôr do červenej farby.
  Výborná funkcionalita u Pocketbooku bola možnosť odoslať eknižku na email, vďaka čomu sa po synchronizácií objaví knižka v čítačke.

  Kobo libra 2
  má papierovno rovnaký e-ink displej ale v porovnaní s „Erou“, je ostrejší a lepšie čitateľný kvoli inej antireflexnej vrstve. Teplé farby sú ladené viac do žltých odtieňov. Libra 2 je ľahšia, hrubšia ako Era, výborne vyvážená. Tlačidlá sú na lepšom mieste a tvar zabezpečuje dobrý úchop palcom. Vyhotovenie je plastové a pôsobí menej kvalitne ako Era, o to viac, že spoj na zadnom paneli na stlačenie „vŕzga“.

  Na rozdiel od Era, je potrebné mať registrované konto. Čítačka používa eshop, ale je nutné knihy preniesť do zariadenia prepojením s počítačom. V Kobo shope nie je veľa českých alebo slovenských kníh, a je to alternatíva a rival pre Amazon. Čo sa týka užívateľského rozhrania v Kobo je intuitívnejšie a na pocit rýchlejšie. Rozhranie má integráciu s DropBoxom, aplikáciou Pocket na čítanie uložených internetovných, článkov zabudovaný internetový prehliadač, konto v DropBoxe. Okrem slovníkov (slovenský alebo český nie sú dostupné), má integráciu s wikipédiou a prehliadačom, takže neznáme slovo možno označiť a hneď vyhladať na internete.
  Nevýhodou oproti Pocketbook, je že nemá prehliadač súborov – to mi nevadí nakoľko používam KOreader, kt. inštálacia nie je tak ústretová ako len nakopírovanie do PocketBook. Drobnosť, čo nie je ideálna, je že v nočnom režime je čierny text v knihe, ale vyvolané menu ostáva biele, čo po tme oslní oči. Obal na čítačku som skúšal lacnejší, ale napokon sa mi podarilo zohnať originál Kobo (pomerne drahý, ale je menej tuhý, príjemnejší na dotyk a na rozdiel od alternatív je v celistvej farbe)

  Celkový dojem z Kobo Libra 2 je u mňa lepší ako u PocketBook Era a preto ju používam.
  V kombinácií s KOreaderom, kt. rozširuje možnosti nastavenia ovládiania, pridanie okrajov na rýchločítanie alebo použitie viacerých slovníkov (aj slovenského) som spokojný.

 3. Laco11

  Zatial som len obkúkač. Kobo mám len pár dní. Asi nový upgrade je tam menu v češtine.

Přidat recenzi
Thanks for submitting your comment!