Hodnocení a recenze

Tip: Ohodnoťte vaši čtečku knih.

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
    Zobrazujem 0 komentárov

Thanks for submitting your comment!

Záblesk noža

Spisovateľ častokrát k napísaniu príbehu potrebuje nečakaný nápad, inšpiráciu. Mňa podnietilo sledovanie fantastického koncertu skupiny Gotan Project "Tango 3.0 Live" v parížskom kasíne v roku 2011. Obdivoval som vášnivý hlas argentínskej speváčky Claudii Pannone či virtuozitu holandskej huslistky a trumpetistky Ananty Rosens, i majstrovstvo ďalších členov tohto medzinárodného zoskupenia skvelých hudobníkov. Napísanie dobrodružného príbehu z cyklu Nebezpečný Muž mi netrvalo dlho, iba pár dní.

V roku 1921 Nebezpečný Muž prichádza pracovne do argentínskej metropoly Buenos Aires. Spoločne so spisovateľom Borgesom sa túlajú jej ulicami, objavujú mestskú perifériu, štvrť Palermo, známe pestrým nočným životom, kaviarňami a tangom. Tu stretávajú predmestkých povaľačov šikovne ovládajúcich krátku dýku. Borges a Nebezpečný Muž sú rovnakého charakteru, pre oboch si chladné zbrane uchovali tajomný, magický význam, preniknutý vopred určenými kódexami správania a cti.

Po mnohých rokoch sa Nebezpečný Muž opäť vracia do argentínskej metropoly, objasniť okolnosti údajnej samovraždy londýnskeho klenotníka.


Stáhnout: pdf    825 KB  (16 x)


Hodnocení a recenze

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
    Zobrazujem 0 komentárov

Thanks for submitting your comment!