Kindle Paperwhite je už dlho jedna z najlepších čítačiek od Amazonu. Od svojho prvého odhalenia v roku 2012 prešla čítačka mnohými zmenami, pričom jej najväčšia zmena je v rozlíšení displeja.

Dnes má Paperwhite displej s hustotou 300ppi a text je zjavne ostrejší ako na starom modeli, kedy bola hustota displeja menšia. Všetky nedávne čítačky Kindle (od roku 2013) majú teraz nové písmo Bookerly od spoločnosti Amazon, ktoré je navrhnuté špeciálne pre čítačky kníh. Možnosti nastavenia sú oproti čítačkám Kobo viac obmedzené. Čítačky od Amazonu majú menej druhov písma a nedajú sa nastaviť okraje na minimum, čo znamená zbytočné plytvanie prázdnym priestorom na úkor knihy.

Kindle Paperwhite vs PocketBook

Paperwhite má 4 GB integrovanej pamäte, čo nemusí vyzerať veľa, ale je to dosť pre tisíce kníh z knižnice. Kindle nemá možnosť rozšírenia o pamäťovú kartu. Formáty kníh, ktoré môžete čítať, sú PDF, MOBI, HTML, ale nie formát EPUB.

Výdrž batérie na Kindle Paperwhite sa mení v závislosti na tom, koľko ho používate. Amazon tvrdí, že dostanete 6 týždňov z jedného nabitia, ak čítate približne 30 minút denne.

Ja čítam približne hodinu denne a za týchto okolností Paperwhite stratil za týždeň približne 45 % svojej energie. Ak máte dlhý deň, je možné baterku vybiť len za niekoľko dní. Podsvietenie displeja sa nedá úplne vypnúť, iba stiahnuť na minimum, čo životnosť tiež nepredlžuje.

Napriek niekoľkým nedostatkom mám Paperwhite rád a je to dobrá voľba na čítanie kníh. Veľkosť a rozmery sú ideálne na čítanie na cestách. Rozlíšenie a kvalita displeja nemôže byť lepšia. Pre mňa je najväčším nedostatkom podpriemerná výdrž na jedno nabitie a nepodpora epub formátu.

Páči sa mi článok0 odporúčania