Pred niekoľkými mesiacmi bol publikovaný článok na blog.the-ebook-reader.com o pretrvávajúcom probléme ovplyvňujúcom niektoré Kindle, ktorý spôsobuje, že za určitých okolností náhle odstránia všetok stiahnutý obsah.

Zdá sa, že nikto nevie, čo je presná príčina a deje sa to už dlho. Stále vidíme, ako ľudia píšu o chybe miznúcich kníh na rôznych platformách a zdá sa, že žiadna z aktualizácií softvéru tento problém nevyriešila.

 

Použite rýchlu archiváciu na čítačkách Kindle a uvoľnite si viac priestoru

 

Väčšina ľudí, ktorí sa stretávajú s problémom miznutia e-kníh, tvrdí, že na načítanie e-kníh do svojho Kindle použili Calibre a ich Kindle bol po načítaní e-kníh dlhší čas v režime v lietadle. Potom po vypnutí režimu v lietadle a pripojení zariadenia Kindle k WiFi zistia, že všetky ich knihy náhle zmizli.

Tieto typy hlásení zvyčajne zahŕňajú komentáre od iných ľudí, ktorí hovoria, že tiež používajú Calibre na načítanie kníh, ale tento problém nezažili pričom väčšina z týchto ľudí hovorí, že si nechávajú WiFi zapnuté.

Vzhľadom na to sa zdá, že ide o problém súvisiaci s udržiavaním režimu v lietadle zapnutým dlhší čas. Ako dlho to presne je, kto vie, ale v tomto bode, ak používate Calibre na nahrávanie kníh do vášho Kindle, pravdepodobne by bolo lepšie nechať WiFi stále zapnuté. Je tiež samozrejmé, že by ste si mali zálohovať všetky knihy, ktoré pridáte do svojho Kindle pre prípad, že by sa niečo také stalo.

Páči sa mi článok0 odporúčania