Startup The Minimal Company predstavuje mobil s názvom Minimal, kompaktný telefón s dotykovou klávesnicou a E-ink displejom, na ktorom možno stále spúšťať vybrané aplikácie tretích strán, vrátane GPS navigácie. Telefóny s E-ink displejmi sa pomaly objavujú v nádeji, že utíšia zhon spolu s únavou očí a poruchou spánku. Cieľom Minimal Phone je poskytnúť používateľom lepšiu viditeľnosť a efektívnosť batérie, ale s pridanou funkciou dotykovej obrazovky.

Aj keď má displej E-ink, Minimal Phone stále funguje takmer ako jeho digitálni súrodenci, pretože prichádza s funkciou SIM, Wi-Fi a Bluetooth na volanie, posielanie textových správ a základné e-mailové funkcie, ktoré sú predinštalované. Spolu s čítačkou elektronických kníh a jednoduchým prehrávačom hudby sú zahrnuté aj aplikácie navrhnuté na zvýšenie produktivity vrátane kalendára, poznámok a základnej správy úloh.

Zakladateľ spoločnosti The Minimal Company Andre Youkhna vzal postupujúci vývoj Minimal Phone s E-ink displejom na Reddit, kde odpovedal na otázky zainteresovaných používateľov. Kompaktný telefón je zatiaľ nastavený na inštaláciu so 4 000 mAh batériou, ktorá dokáže zariadeniu ponúknuť až štyri dni používania. Keďže má E-ink displej, Andre Youkhna verí, že sa dá rýchlo nabiť, na 80 percent dosiahne len za 30 minút a úplné nabitie za približne hodinu.

65a8432aff69d44a376763ef green 3d and modern lock screen with motivational notification poster 1 p 1080

 

Minimal Phone bude bežať na zjednodušenej verzii Androidu s názvom MnmlOS, ktorá môže ponúknuť operačný systém, ktorý dáva telefónu celkovo známy pocit pre používateľov, pričom je stále vyladený tak, aby obmedzil vizuálne rušivé vplyvy bežné v týchto smartfónoch.

V čase zverejnenia príbehu Andre Youkhna hovorí, že Minimal Phone s E-ink displejom je dotykový, aj keď má dotykovú klávesnicu, má podsvietenú obrazovku pre viditeľnosť v tme a dokáže streamovať hudbu z YouTube Music spolu so vstavaným v prehrávači médií. Dizajn bol dokončený a výrobca je teraz vo fáze výskumu a vývoja na výrobu foriem. Tím skúma technológiu 5G, zatiaľ neuviedol časový harmonogram výroby a momentálne stanovuje cenu telefónu na 400 USD.

 

65b0a7acd0803d1b48588bcd green 3d and modern lock screen with motivational notification poster 2 p 1080

Páči sa mi článok0 odporúčania