ChatGPT je podľa agentúry Reuters uvedený ako autor alebo spoluautor pri najmenej 200 knihách. Skutočný počet kníh napísaných robotmi je však pravdepodobne oveľa vyšší, pretože zásady Amazonu výslovne nevyžadujú, aby autori zverejnili svoje používanie AI. Je to najnovší príklad písania generovaného umelou inteligenciou, ktoré zaplavuje trh a hrá úlohu pri vytváraní eticky pochybného obsahu od novembrového vydania bezplatného nástroja OpenAI.

„Videl som ľudí, ktorí si z toho spravili celú kariéru,“ povedal Brett Schickler, predajca v Rochesteri v New Yorku, ktorý vydal knihu pre deti. „Myšlienka napísať knihu sa konečne zdala možná.“ Schicklerov vlastný príbeh, The Wise Little Squirrel: A Tale of Saving and Investing, je 30-stranový príbeh pre deti – napísaný a ilustrovaný AI – predáva sa za 2,99 $ za digitálnu kópiu a 9,99 $ za tlačenú verziu. Aj keď Schickler tvrdí, že mu kniha od januárového vydania zarobila menej ako 100 dolárov, jej vytváraním strávil iba niekoľko hodín s výzvami ChatGPT, ako napríklad „napíš príbeh o otcovi, ktorý učil svojho syna o finančnej gramotnosti“.

Medzi ďalšie príklady obsahu vytvoreného AI v obchode Kindle Store patrí detský príbeh The Power of Homework, básnická zbierka s názvom Echoes of the Universe a sci-fi epos o medzihviezdnom bordeli, Galactic Pimp: Vol. 1.

„Toto je niečo, čoho sa musíme naozaj obávať, tieto knihy zaplavia trh a veľa autorov bude bez práce,“ povedala Mary Rasenberger, výkonná riaditeľka Cechu autorov. „Od autorov a platforiem musí byť transparentné, ako tieto knihy vznikajú, inak skončíte s množstvom kníh nízkej kvality.“

odporučené1 odporúčania