Nedávny pokrok v technológii zlepšil používateľskú skúsenosť na čítačkách elektronických kníh. Funkcie ako ovládanie kontrastu a režimy svetla sú len niekoľkými príkladmi toho, ako sú moderné zariadenia vyrobené tak, aby vyhovovali potrebám používateľov.

Na čítačkách Kobo sa stretávame s tmavým režimom, ale skúsený užívateľ vie, že si môže rovnako prepnúť na tzv. invert mode. Rovnako stmaví biele alebo svetlé pozadie, ale na rozdiel od tmavého režimu niektoré typy obsahu neponecháva svetlé.

Existuje teda nejaký rozdiel medzi tmavým režimom a invertovaním? Áno.

Kľúčové rozdiely medzi tmavým režimom a invertovaním sú, že tmavý režim zmení text a pozadie v aplikácii pre čítanie knihy, kde tlačidlá a ďalšie prvky používateľského rozhrania zostanú nezmenené. Invertovanie zmení celé prostredie, kde čo bolo biele je čierne a čo bolo čierne bude biele.

Prečo je tmavý režim dôležitý? Použitie tmavého režimu znižuje odlesky pri práci s prevažne bielymi rozhraniami. Vytvára väčší kontrast medzi obsahom a pozadím, čím obmedzuje únavu zraku a zlepšuje čitateľnosť obsahu.

Dark Mode (tmavý režim)

Invert Mode (invertný režim)

Páči sa mi článok0 odporúčania