Tí, ktorí hľadajú čistý a jednoduchý zážitok z čítania elektronických kníh, s radosťou zistia, že Sage je v typickom štýle Kobo stvorený presne na to. Všetko na ňom je mäkké a dobre vyvážené.

kobo sage elektronicka citacka knih

Najlepšie časti dizajnu Libra 2 sa dostali do Sage, zvláštny asymetrický tvar, vďaka ktorému je uchopenie jednou rukou skutočne jednoduché. Fyzické tlačidlá na otáčanie strán sú tu tiež, čo veľmi oceňujem. Na Sage sú o niečo menej klikavé ako na Kobo Libra 2 a sú umiestnené trochu ďalej od seba. Sage používa plochý 8-palcový displej E Ink Carta 1200 s rozlíšením 1 920 x 1 440 (300 ppi). Kobo Libra 2, Kobo Elipsa a nový Kindle Paperwhite používajú rovnaký panel, ktorý integruje najnovšiu technológiu E Ink. Carta 1200 umožňuje rýchlejšie otáčanie strán a rovnomernejšie sivé pozadie ako predchádzajúce technológie E Ink.

kobo sage

Rovnako ako ostatné číačky Kobo, aj Sage spolupracuje s Kobo obchodom. Môžete dokonca sťahovať knihy z Dropboxu alebo prenášať tituly cez port USB-C zariadenia z počítača.

Sage a Libra 2 teraz podporujú Bluetooth slúchadlá. Cez Bluetooth však môžete prehrávať iba audioknihy zakúpené v obchode Kobo. Čítačky elektronických kníh Onyx sú oveľa flexibilnejšie v podpore Bluetooth a umožňujú vám prehrávať zvuk z akejkoľvek aplikácie alebo zdroja.

Ako nahrať audioknihy a súbory MP3 do elektronických čítačiek Kobo

Výdrž batérie je pri Sage problém. Neočakávajte viac ako týždeň pravidelného používania, kým sa bude musieť čítačka znova nabíjať.

Sage funguje s voliteľným dotykovým perom Kobo citlivým na tlak a dvoma tlačidlami. S perom si môžete robiť poznámky k dokumentom PDF a knihám EPUB, ale môžete exportovať iba dokumenty PDF na prezeranie inde. Inými slovami, ak si robíte poznámky do knihy epub, sú uložené iba v  konkrétnom Kobo zariadení.  Rovnako ako na Kobo Elipsa, získate päť rôznych typov, veľkostí a odtieňov pera. Môžete vytvoriť dva typy poznámkových blokov: základný (voľný tvar) a pokročilý (s funkciami OCR). Sage dokáže exportovať základné poznámkové bloky vo formátoch JPEG, PDF alebo PNG a pokročilé poznámkové bloky vo formátoch DOCX alebo HTML.

kobo ctecka knih

Ak to zhrnieme tak Kobo Sage je ďalšou vynikajúcou čítačkou elektronických kníh. Je nabitá funkciami vrátane podpory dotykového pera, pripojenia Bluetooth pre audioknihy a neuveriteľných 32 GB úložného priestoru. Zážitok z písania na tejto obrazovke s vysokým kontrastom je vynikajúci, ale výdrž batérie je sklamaním.

odporučené1 odporúčania