Optické rozpoznávanie znakov (OCR) je elektronická alebo mechanická konverzia obrázkov napísaného, ručne písaného alebo tlačeného textu na strojovo kódovaný text, či už zo skenovaného dokumentu alebo fotografie dokumentu.

Ako prvé si otvorte Google Drive vo svojom internetovom prehliadači. Do panela s adresou zadajte drive.google.com a stlačte klávesovú skratku ↵ Enter.

Kliknite na tlačidlo NOVÉ. Toto tlačidlo sa nachádza pod logom Google Drive v ľavom hornom rohu obrazovky. Otvorí sa rozbaľovacia ponuka, kde kliknite na možnosť Nahrať súbor.

google drive nahrat subor eknizky

Po nahratí nájdite na svojom disku súbor, ktorý chcete previesť a kliknite pravým tlačidlom myši na jeho názov alebo ikonu. Týmto sa otvorí zoznam vašich možností a kliknite na možnosť Otvoriť pomocou a potom na Dokumenty Google. Google teraz prevádza vaše súbory PDF alebo obrázkové súbory na text pomocou OCR.

ovrorit pomocou OCR eknizky google drive

Súbor sa otvorí v Dokumentoch Google s PDF prevedeným na text, ale s minimálnym formátovaním. Nový textový súbor teraz môžete ľubovoľne upravovať a formátovať. 

oskenovany text google drive eknizky

Páči sa mi článok0 odporúčania