Čítanie kníh je jednou z najobľúbenejších aktivít. Veľkou výhodou elektronických kníh je, že môžete nosiť stovky kníh v jednom iPade. Ak máte zbierku elektronických kníh, ktoré si chcete prečítať na svojom iPade a hľadáte najlepšie aplikácie, ktoré by vám to umožnili, už nemusíte hľadať. Tu je niekoľko najlepších bezplatných čítačiek ePub pre iPad a iPhone, ktoré môžete použiť v roku 2021.

Marvin 3

Marvin 3 je veľmi populárna čítačka elektronických kníh pre iPad a iPhone. Aplikácia prináša podporu pre čítanie kníh ePub bez DRM. Navyše, ak radi čítate komiksy a manga, podporuje to aj komiksy CBR a CBX na vašom iPade, čo je vynikajúce. Marvin ponúka aj množstvo ďalších funkcií, ktoré v aplikácii Knihy nenájdete. Môžete vložiť svoje vlastné písma, integrovať ich do GoodReads a oveľa viac. Ponúka tiež funkciu Karaoke na rýchle čítanie, číslovanie stránok celej knihy, prieskumník fotografií a plne prispôsobiteľný režim s viacerými stĺpcami a mnoho ďalších funkcií.

marvin

 

KyBook 3

Ďalšou z čítačiek ePub pre iPad, ktorú si môžete vyskúšať, je KyBook 3. Podobne ako Marvin, aj táto aplikácia ponúka množstvo funkcií, ktoré milovníci elektronických kníh určite ocenia. KyBook navyše ponúka podporu pre katalógy OPDS a v sekcii Katalóg na navigačnej lište si môžete zvoliť, s ktorými katalógmi sa chcete spojiť. Pri čítaní knihy si môžete vybrať z rôznych animácií otáčania stránok alebo sa držať predvoleného nastavenia nekonečného posúvania, ak to chcete. V aplikácii získate podporu aj pre tmavý režim spolu s množstvom ďalších tém, z ktorých si môžete vybrať. Namiesto obmedzenia na súbory ePub podporuje KyBook aj formáty cbr, cbz, cbt, fb2, mobi, kindle (azw3) a pdf. Bez ohľadu na to, čo sa pokúšate prečítať, by ste mali byť schopní bez problémov ho otvoriť v KyBooku 3.

kybook

 

MapleRead

MapleRead je ďalšia skvelá čítačka ePub pre iPhone a iPad, ktorá je zameraná na ľudí, ktorí hľadajú skutočne prispôsobiteľné zážitky so svojimi elektronickými knihami. Aplikácia ponúka funkcie, ako je zmena veľkosti písma v súboroch ePub, ako aj nastavenie samostatného písma pre nadpisy a odseky. Môžete tiež upraviť rozloženie stránok, meniť témy zo dňa na noc a ďalšie. K dispozícii je podpora zvýrazňovania, zhromažďovania slovnej zásoby a zmeny animácií otáčania stránok. MapleRead ponúka aj množstvo ďalších gest, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek. Okrem toho podporuje katalógy OPDS, podobne ako KyBook 3. Knihy môžete s aplikáciou tiež synchronizovať pomocou počítača alebo aplikácie Súbory na zariadeniach iPhone a iPad. Pokiaľ si však nekúpite platenú verziu aplikácie MapleRead, v aplikácii máte k dispozícii iba 5 kníh.

mapleread

Gerty

Gerty môžete použiť, ak hľadáte bezplatnú aplikáciu s funkciami, ako je automatické posúvanie vašich elektronických kníh. Gerty vám tiež môže povedať, ako dlho vám bude trvať dokončenie kapitoly pri automatickom rolovaní. Gerty ponúka aj zaujímavú funkciu s názvom placeholder book. To je niečo, čo môžete použiť ako zástupný symbol vo svojej knižnici Gerty pre knihy, ktoré nie sú vo vašom prístroji, ale sú to vlastne fyzické knihy, ktoré vlastníte. Týmto spôsobom môže vaša knižnica Gerty predstavovať celú vašu zbierku čítaní, fyzickú aj digitálnu. Aplikácia tiež ponúka štatistiky čítania, podporu tmavého režimu, možnosti exportu a oveľa viac. Jediný problém je rozhranie, ktoré môže byť trochu zmätočné na pochopenie.

gerty

Scribd

Scribd je aplikácia, ktorú netreba nijako zvlášť predstavovať. Všeobecne sa o nej hovorí ako o Netflixe pre knihy a to z dobrého dôvodu. Aplikácia ponúka takmer neobmedzené množstvo elektronických kníh a audiokníh, ktoré si môžete prečítať pri mesačnom predplatnom. Scribd nie je typickou čítačkou súborov ePub, pretože v tejto aplikácii nemôžete bokom načítať svoje vlastné súbory ePub, aby ste si ich mohli prečítať. Ak ste však vášnivým čitateľom, Scribd by mal na čítanie elektronických kníh určite byť na vašom iPade a iPhone. Ponúka tiež užitočnú funkciu Snapshots, ktorá vám poskytne rozhodujúce body pre rozprávanie z kníh literatúry faktu, takže môžete získať ich podstatu bez toho, aby ste si ich prečítali celé.

scribd

 

Páči sa mi článok0 odporúčania