Väčšina ľudí v dnešnej dobe rada vylepšuje svoje čítačky a elektroniku každých pár rokov, ale ak ste ten typ človeka, ktorý má rád vašu súčasnú čítačku elektronických kníh a chce aby mu vydržala čo najdlhšie, nižšie je niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu maximalizovať životnosť čítačky elektronických kníh. Tento príspevok bol inšpirovaný článkom, ktorý publikoval Pocketbook.

Obaly a puzdrá

Dobrý pevný ochranný kryt alebo puzdro je najdôležitejšou vecou, ktorá pomáha predĺžiť životnosť každého zariadenia. Obrazovky s eink atramentom sú oveľa krehkejšie ako obrazovky typického mobilného telefónu alebo tabletu. Chráňte elektronickú čítačku pred náhodnými nárazmi a zlomeniami. Táto rada je potrebná pre tých, ktorí uprednostňujú čítanie na cestách a často majú elektronickú čítačku vo vrecku alebo v taške. Ochranné doplnky – tvrdé puzdrá a kryty – pomôžu chrániť elektronické čítačky.

Čistá obrazovka

Pocketbook navrhuje čistenie obrazovky čítačky elektronických kníh aspoň raz týždenne mäkkou čistou handričkou z mikrovlákna alebo utierkami bez obsahu alkoholu. V článku sa uvádza, že väčšina ľudí nevie, že povrch obrazovky sa môže poškodiť kontaktom s alkoholom, acetónom alebo inými korozívnymi rozpúšťadlami.

Vyhýbajte sa vysokej vlhkosti a vode

Pokiaľ nemáte vodotesné zariadenie, ako je Kobo Aura H2O, PocketBook Aqua alebo Kindle Paperwhite, zvlhčenie čítačky je istý spôsob, ako ju pokaziť, pretože by mohlo dôjsť ku kondenzácii na vnútornej strane zariadenia.

Vyhýbajte sa extrémnym teplotám

Rovnako ako väčšina elektroniky, ani komponenty vo vnútri čítačiek elektronických kníh nedokážu veľmi dobre zvládnuť extrémne teploty. Nenechávajte svoju čítačku elektronických kníh na priamom slnečnom svetle alebo zatvorenú v horúcom / mrazivom aute.

Nabite batériu

Na zaistenie dlhej životnosti batérie vašej elektronickej čítačky sa odporúča ihneď po zakúpení elektronickú čítačku nabiť špeciálnym spôsobom. Hneď ako vás elektronická čítačka informuje, že je batéria takmer vybitá, vypnite ju a nabíjajte 8-12 hodín.

Skladovanie s čiastočne nabitou batériou

Ak čítačku elektronických kníh nebudete nejaký čas používať, nezabudnite ju skladovať s dostatočne nabitou batériou. Zabráňte úplnému vybitiu. Lítium-iónové batérie nemajú takzvaný pamäťový efekt, takže nepotrebujú úplné vybitie. Ak necháte zariadenie sedieť s úplne vybitou batériou, batéria sa výrazne zhorší. PocketBook odporúča skladovať zariadenie s 30-50% nabitím batérie.

Páči sa mi článok0 odporúčania