Predstavíš sa nám trochu?

Moje meno je Viktória, mám dvadsať rokov a pracujem na svojej začínajúcej spisovateľskej kariére, alebo lepšie povedané ceste, ktorá so sebou nesie aj veľa neúspechov a odmietnutí. Som však zástancom hesla “Nikdy sa nevzdávaj!“ Knihy sú mojou vášňou prakticky od detstva, milovala som a stále milujem príbehy, od ktorých je nemožné sa odtrhnúť. Neraz som kvôli nim ponocovala. Mám rada aj inšpiratívne, motivačné či ezoterické knihy, nezáleží na názve, len na tom čo nám prinesú, práve ony ma neraz posunuli vpred a pripomínali mi prečo sa oplatí bojovať.

Čo ťa inšpirovalo k napísaniu tvojich kníh?

Moja predstavivosť, od mala som si zvykla pred spaním vizualizovať rôzne postavy a situácie, v ktorých sa nachádzali, páčilo sa mi pohrávať z ich osudmi a ako jednoducho som ich mohla zmeniť jedinou myšlienkou. Páči sa mi vytvoriť z ničoho niečo, dať život. Určite jednou z inšpirácií pre mňa je mnoho úspešných autorov, ku ktorým by som sa rada pridala.

Kto je tvojou obľúbenou postavou z kníh a prečo?

Je to postava z knihy, na ktorej pracujem práve teraz, verím, že sa dostane k čitateľom už cez kníhkupectvá a zaradí sa medzi najčitateľnejšie, hrdinka sa volá Ema a páči sa mi na nej kam to v živote dosiahla, jej tvorivosť, vášeň a láska k životu.

Vždy si chcela písať knihy?

Pravdupovediac s touto myšlienkou som sa pohrávala asi od mojich desiatich rokov, kde som dokonca uskutočnila aj môj prvý pokus, mal asi desať strán a mne došla všetka trpezlivosť a aj nápady, vtedy som to vzdala. Predstava mňa ako spisovateľky sa však udomácnila hlboko vo mne a skúšam to ďalej. V skutočnosti som, ale túžila stať sa známou herečkou a preraziť v Hollywoode, mala som aj plán, no som veľmi hanblivá na niečo také a hoci mám rada vzrušujúci život plný zmien a cestovania, milujem svoj pokoj a tak som rada, že tento nápad sa napokon zvrhol akosi sám.

Popíšeš nám cestu k svojej prvej knihe?

Začalo to na strednej škole, kde som sa počas hodín nudila a napadlo ma, prečo by som mala počúvať neproduktívne učivo, keď miesto toho môžem tvoriť. A tak som otvorila zošit a začala tvoriť, je pravda, že som to ešte veľa krát prepísala. Teraz sa nachádza na vašej stránke pod názvom (NE)ŽIVÍ a aj napriek tomu, že ju nepovažujem za svoje najlepšie dielo, robí mi radosť, dostala sa do pätice najčítanejších kníh za uplynulý rok.

Ktorých spisovateľov obdivuješ?

Najviac zrejme práve George R.R. Martina, ktorý predviedol neskutočnú fantáziu a precíznosť vo svojich dielach hry o tróny, už len ten samotný nápad a ako to všetko dokázal rozdeliť, pospájať a nestratiť sa. Moja najväčšia poklona patrí práve jemu. Paulo Coelho patrí taktiež medzi mojich obľúbených autorov, je úžasné ako dokázal vložiť hlbokú myšlienku do krásnych príbehov. Nedá mi nespomenúť meno ako Antoine de Saint-Exupéry, ktorý napísal moju najobľúbenejšiu knihu Malý princ, inšpiratívny príbeh v nádhernom spracovaní, kto vie možno aj teraz niekto počuje smiech malého princa.

Akú radu by si dala začínajúcemu autorovi?

Sama som začínajúcim autorom, hoci mám za sebou pár diel a na ďalších dvoch momentálne pracujem, preto ma aj prekvapilo, keď som dostala mail, že ma čaká správa na stránke eknižky so žiadosťou o rozhovor. Veľmi ma to potešilo a beriem to ako odmenu za svoju každodennú prácu na mojom úspechu a raste, takže ešte raz Ďakujem. A tá rada? Nevzdávať sa!

Páči sa mi článok0 odporúčania