Ahoj, internet! Každý, kto pravidelne cestuje pozná veľmi dobre mimoriadne situácie. Pretože tieto mimoriadne situácie nám môžu pekne pokaziť plány. Jednoducho nám rozhodia časy príchodu, pretože meškáme. Je rozdiel keď náš spoj mešká 5 až 10 minút a je rozdiel keď mešká 2 až 5 hodín. Samozrejme, ak sa jedna o prestup tak aj 5 minút môže spôsobiť vo výsledku meškanie niekoľko hodín. Ale prečo byť negatívny, keď sa z toho dá vyťažiť.

011118 1154 Akovyuimek1

Zameriam sa v tomto blogu hlavne na železničnú dopravu – pretože autobusom chodím na krátke trasy. Jednoducho mi v autobuse pri dlhých jazdách býva zle a keby som mal ešte aj meškať, tak neviem ako to prežijem. Najdlhšie som v autobuse vydržal 18 hodín pri ceste do Holandska. Už nikdy viac.

Čo môže z takého meškania autor vyťažiť?

Vážení cestujúci, náš vlak bude meškať asi dve hodiny z dôvodu nehodovej udalosti. Prosím nevystupujte zo súpravy. Za spôsobené nepríjemnosti sa vám ospravedlňujeme.

Preštudujte si, čo ľudia okolo vás robia. Ako sa začali správať. Sú zvedavý? Nervózny? Pokojný? Je okolo vás hŕstka ľudí, alebo kopa? Zvážte, či sa ponáhľate, alebo to môže počkať. Nebuďte nervózny, ak sa neponáhľate za novou pracovnou príležitosťou, alebo na koncert, za ktorý ste zaplatili nekresťanské peniaze. Ak iba cestujete a nemáte niekde nutne byť – uvoľnite sa a začnite si všímať situáciu okolo vás. Môžete si to aj zapisovať. Pomôže vám to pri tvorení postáv a pri rozmýšľaní, ako sa vaše postavy budú správať v obdobnej, alebo inej kritickej situácií. Bude to dôveryhodnejšie. A budete vedieť, akým štýlom napísať ich vyjadrovanie.

Ak je vo vlaku radený reštauračný vozeň, tak sa po dákom čase presuniem tam. Prípadne sa pridružím k skupinke dobrodruhov. Resp. ľudí, ktorí to berú s nadhľadom. Jedna aj druhá verzia vedie k dosť podobným udalostiam. Väčšinou zostanete medzi komunikatívnymi ľuďmi. Alebo aspoň v skupine, kde jeden rozpráva svoje skúsenosti. Nemusíte robiť vlastne nič. Možno tak popíjať pivko, alebo kávičku a počúvať. Síce nikdy nie je lepšia informácia z druhej ruky, ako tá z prvej, ale úprimne, do niektorých situácií sa pravdepodobne nedostanete. Navyše k tomu máta názory iných ľudí. Jednoducho nemusíte veľmi zasahovať do priebehu a máte podklady – inšpiráciu. Zistíte ak rôzne zamestnania sú, čo ľudia radi robia vo voľnom čase, ako to je v iných krajinách a tak ďalej. A bonus, ak ste aspoň trochu schopný komunikovať, tak je dosť možné, že si nájdete kamarátov.

Jednoducho nepanikárte, všímajte si. Buďte v tej situácií autor, ktorý chce niečo napísať. Aj ak nič neplánujete, alebo robíte na niečom inom – zabudnite na to. Nechajte sa uniesť týmto pár hodinovým prúdom života.

BANZAI!

Páči sa mi článok0 odporúčania