Firma PocketBook pochopila potenciálneho kupca čítačiek elektronických kníh a tak prišla na trh s jednoduchým modelom so základnými funkciami. PocketBook Basic 2 (614) je vybavený šesťpalcovým E-Ink displejom s rozlíšením 800 x 600 obrazových bodov, ktorý je bez podsvietenia a dotykových funkcií. Displej používa technológiu elektronického atramentu E-Ink Pearl, vďaka ktorému je čítanie veľmi podobné čítaniu tlačenej knihy. Čítanie je tak prirodzenejšie a nenamáha oči ako napríklad čítanie z tabletu.

PocketBook Basic 2 je dodávaný v tenkej laminovanej kartónovej krabici, vnútri ktorej nájdete iba zariadenie, USB kábel a sprievodnú dokumentáciu. Nabíjačka nie je súčasťou balenia. K dispozícii je v dvoch variantoch: biela a šedá.

PocketBook Basic 2 krabica

 

Zariadenie má tri zo štyroch bočných stien bez akýchkoľvek funkčných prvkov a všetky „funkcie“ sú umiestnené na dolnej strane. Tu nájdete konektor micro-USB, slot pre pamäťové karty microSD a tlačidlo zapínania.

PB2

Model PocketBook Basic 2 má 1 GHz procesor a 256 MB RAM. Pre uloženie kníh má k dispozícii 4 GB vstavanej pamäte. Zariadenie sa dá rozšíriť až o 32 GB MicroSD pamäťovú kartu. Kapacita batérie je 1300 mAh, čo je o tretinu viac než jeho predchodca. Podľa výrobcu pri plne nabitej batérie môže čitateľ pracovať asi mesiac.

PB3

S čítačkou sa dokážete pohodlne pripojiť k WiFi a tak si môžete jednoducho aktualizovať firmware, surfovať po internete alebo sťahovať knihy. K výbave patrí aj fotoalbum, kalkulačka, slovník, kalendár, hodiny a niekoľko hier.

Menu nastavenia vyvoláte stlačením stredného tlačidla „OK“, kde nájdete všetky typické položky, vrátane hľadaných slov v angličtine, záložky, prejdenie na požadovanú stránku, obsah, zmena orientácie obrazovky (štyri možnosti), poznámky, nastavenie displeja a slovníky.

PB4

Čítačka podporuje množstvo formátov elektronických kníh, okrem nich aj najrozšírenejší formát ePub a PDF. Zoznam podporovaných formátov: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Ak chcete čítať knihu v jednom z týchto formátoch, tak stačí knihu nahrať do čítačky a môžete začať čítať. Knihy nemusíte nijako konvertovať. Pri PDF dokáže čítačka zväčšiť text tak, aby písmo nešlo mimo obrazovku a tak nie je potrebné posúvať text po stranách.

Páči sa mi článok0 odporúčania