Vždy bol problém s tým, že nikdy nebol jednotný formát elektronických kníh a tak sa vám ľahko môže stať, že vaša zakúpená kniha je vo formáte, v ktorom si ju vo vašej čítačke neprečítate a tak budete nútený zmeniť formát vašej elektronickej knihy. 

Calibre je bezplatný program, ktorý môžete využívať ako nástroj na prekonvertovanie kníh do iných formátov. Calibre podporuje množstvo formátov (vrátane MOBI a EPUB formátov). Väčšinu formátov eknihy je možné upraviť, napríklad zmenu písma alebo jeho veľkosť.

Predtým, ako chceme previesť e-knihu do iného formátu, musíte ju najprv importovať do programu Calibre pomocou tlačidla pridať knihy.

Kliknite na knihu, ktorú chcete previesť do iného formátu. Potom kliknite na tlačidlo konvertovať knihy a následne sa vám otvorí nové okno s možnosťou nastavenia prevodu knihy. Skontrolujete údaje o autorovi, názov knihy, vydavateľa, značky knihy a jej popis. Ak chcete zmeniť obálku knihy, prípadne žiadnu nemá, tak ju môžete zmeniť pomocou tlačidla zmeniť obálku.

V ľavom hornom rohu vidíte vstupný formát knihy, v ktorom je kniha uložená a z ktorého idete knihu konvertovať. V pravom hornom rohu vidíte výstupný formát knihy, v ktorom sa uloží po prevode. Prevod začne kliknutím na tlačidlo OK, ktoré je vpravo dole.

Odporučiť0 recommendations